İGÜ'de LUCA Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi

İGÜ'de LUCA Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi

26.04.2019 Cum 04:06

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Lokman Kantar, LUCA muhasebe yazılımını öğrencilerin kullanımına sundu.

LUCA Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi
TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) tarafından, üyelerine hizmet amacıyla geliştirilen ve Türkiye’deki Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler tarafından yaklaşık yedi yıldır aktif olarak kullanılan,Türkiye’nin ilk internet tabanlı merkezi muhasebe sistemi olan LUCA muhasebe yazılımı, öğrencilerimizin gelecekte mesleklerini icra ederken kolaylıkla kullanabilmelerini sağlamak amacıyla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm öğrencilerine kullanımına sunulmuştur. 

Dr. Öğr. Üyesi Lokman Kantar, "LUCA muhasebe yazılımı ile geleceğin muhasebe ve finans uzmanı öğrencilerimizin LUCA ile bugünden tanışması mezun olduktan sonra iş hayatına kolay bir şekilde uyum sağlamalarına yardımcı olacak ve öğrencilerin uygulamalı olarak muhasebeyi öğrenmelerine büyük katkı sağlayacaktır" dedi.
 
LUCA muhasebe yazılımının internet tabanlı olmasına değinen Dr. Öğr. Üyesi Lokman Kantar, "Kullanılacak bilgisayarlara kurulum, program ve mevzuat bazında güncelleme yapılmasına ihtiyaç duyulmaması gibi pek çok avantaja sahip olan yazılımın öğrencilerimizin kullanılmasını sağlayan ve bilimsel gelişime katkı sağlayan 'TÜRMOB TESMER-Temel Eğitim ve Staj Merkezi' yetkililerine hem öğrencilerimiz hem de şahsım adına şükranlarımı sunarım"


Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01

E-mail

bilgi@gelisim.edu.tr