HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK

Bölüm Başkanı Mesajı

30.05.2018 Çar 01:58
Kıymetli Öğrenciler,

Teorik alt yapı kadar, uygulama konusunda da güçlü bir eğitim vererek bu alanda iş dünyasına donanımlı bireyler kazandırmayı amaçlayan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 2013 yılı itibariyle birçok kampanya ve yarışmalarda kendisini göstermiş ve dereceler elde etmiş öğrencilerinin gururu ile 2017 yılı itibariyle Avrupa'nın köklü akreditasyon kurumu olan AQAS'dan (Agency for Quality Assurance) akreditasyon sertifikasını alarak akademik hayata devam etmektedir.

Bölümümüzde kuramsal derslerinin yanı sıra, öğrencileri uygulamada iş dünyasına hazırlamak amaçlı Halkla İlişkilerde Kampanya Uygulamaları, Radyo TV Reklam Uygulamaları ve SPSS Uygulamaları gibi bir çok ders günümüz teknolojisine uygun teknik donanım ile uygulamalı olarak verilmektedir. Aynı zamanda, bölüm müfredatına, öğrencilerin diğer alanlarda bilgi sahibi olmaları ve mesleklerine katkı yapacağı düşüncesi ile Animasyon, Grafik Tasarım, Mesleki İngilizce vb. dersler de konumlandırılmıştır. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerine, güçlü kuramsal temellerin yanı sıra kâr amacı güden ve gütmeyen organizasyonlara yönelik projelerle de öğrenmiş oldukları teorik bilgileri uygulama şansı verilmektedir.

Bölümümüz, uluslararasılaşma hedefine yönelik kaliteli, profesyonel, çağdaş ve farkındalık yaratan ders içerikleri, uzman akademik kadrosu, uygulama projeleri ile öğrencilere sektörün gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmaktadır. Bu bağlamda sektörün önde gelen kişi, kurum ve kuruluşları ile uygulamalı dersler kapsamında halkla ilişkiler ve reklam projeleri tasarlanmakta aynı zamanda Sivil Toplum Kuruluşları ile çeşitli protokoller imzalanarak sosyal sorumluluk kampanyaları ile öğrenciler gerçek iş yaşamına hazırlanmaktadır. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü çerçevesinde öğrenciler bölümlerini her iki açıdan deneyimleyebilmekte ve aldıkları bilgiler doğrultusunda yaz stajı ile birlikte sektörün önemli kurumlarında yer alabilmektedirler.

Alacağınız eğitim ve edineceğiniz deneyimler eşliğinde her birinizin kuramsal bilgi ile uygulamayı entegre edebilen, eleştirel düşünen, analitik yaklaşımla araştırmacı kimliği olan, sosyal sorumluluk bilincine sahip, evrensel etik değerlere saygılı ve bu etik değerler doğrultusunda yaratıcı organizasyonlar ortaya koyabilen, yeni medya kullanımına hakim ve günümüz teknolojisini mesleğine yansıtabilen geleceğin profesyonel Halkla İlişkiler ve Reklam uzmanları olacağınıza olan inancımız sizler sayesinde her geçen gün daha da artmaktadır. Hepinize bu uzun yolda kolaylıklar diler, başarılarınızın devamını temenni ederim...

Dr.Öğr.Üyesi EMEL TOZLU BÖLÜM BAŞKANI

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01