HAVACILIK YÖNETİMİ

Bölüm Başkanı Mesajı

01.06.2018 Cum 05:36
Kıymetli Öğrenciler,
 
Havacılık sektörü küreselleşen dünya ile birlikte ülkemizde olduğu kadar dünya da hızlı bir biçimde gelişmektedir. Teknolojinin de artısıyla değişim ve gelişimin bir parçası olan havacılık sektörü büyük bir ivme kaydederek diğer ulaşım sektörleri içinde yerini bir hayli sağlamlaştırmaktadır. Özellikle ülkemizde yer alan havacılık kuruluşları, hizmet anlayışları, konforları, güvenliği gibi pek çok imkanla dünya havacılık kuruluşlarına fark atarak adından sıkça söz ettirmektedir. Hal öyle olunca büyüme de ülkemiz havacılık sektörü için kaçınılmaz olmaktadır. Tabii ki istihdam oranları da bu büyümenin bir parçası olarak Türk ekonomisine büyük katkıda bulunmaktadır.
 
Havacılık Yönetimi bölümü olarak havacılık faaliyet alanlarında hizmet veren havacılık sektöründeki kuruluşların uçuş operasyon, emniyet yönetimi, pazarlama sorumlusu gibi yönetim ve alt kademe pek çok departmanlarında çalışabilecek nitelikli insan kaynağını yetiştirmekteyiz. Verdiğimiz eğitimde teori ve pratik iç içe geçerek öğrencilerimiz kuramsal eğitim yanında iş dünyasını da tanımakta, ulusal ve uluslararası platformlara ulaşabilmekte, saha çalışmaları ile birlikte mesleklerine ve topluma hazır bir şekilde mezun olacaklardır.
 
Havacılık Yönetimi bölümü olarak, havacılık sektöründe teorik ve pratik bilgiye sahip deneyimli ve bilgili öğrenciler yetiştirmenin yanında, ileri düzeyde bilimsel çalışmalara ve araştırmalarla da havacılık sektörüne katkıda bulunmaktayız. Bu amaçla öğrencilerimiz Havacılık Yönetimi bölümü, olarak sivil havacılık, bilgi teknolojileri, uçak ve hava araçları, genel ekonomi, uluslararası havacılık, lojistik, muhasebe, havayolu güvenliği, yolcu hizmetleri, uluslararası taşımacılık, gibi alanlarda bilgi ve beceriler kazandırarak, havacılık sektörüne edindikleri kazanımları ile katkıda bulunmalarını sağlamaktayız.
 
Havacılık ve yönetim  olarak iki ayrı branşın birleşimi olan Havacılık Yönetimi bölümünde bizler akademik kadromuz ve profesyonel ders içeriklerimiz ile  havacılık sektörü ve havacılık sektörüyle yakın ilişkili olan sektörlerin varlığını sürdürmeye ve bu alanda ihtiyaç duyulan nitelikli elemanları ve yöneticileri yetiştirmeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda gayemiz hepinizi bu alanda yetiştirmek  ve büyük sektörün bir parçası olarak görmektir.


Prof. Dr. Osman Ergüven VATANDAŞ
Havacılık Yönetimi Bölüm Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01