İŞLETME BİLGİ YÖNETİMİ

Bölüm Başkanı Mesajı

01.06.2018 Cum 04:27
Sevgili Öğrenciler,

Dijitalin ve teknolojinin hızla etkisi altına aldığı günümüz iş dünyasında işletme bilgi yönetimi bölümü ve işletme bilgi yönetimi mezunları ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. İşini teknoloji ile eş zamanlı yürütmek isteyen, uyguladığı işlemlerde dijital dünyanın nimetlerinden faydalanan kişi, kurum ya da işletmeler işletme bilgi yönetimi alanında doğru bilgi ve beceriye sahip olmak istiyor. İşte tam da bu noktada işletme bilgi yönetimi nedir sorusu ve doğru bilgi açığı doğuyor. Doğan bu doğru bilgi açığını ise nitelikli bir elemanla kapatmak isteyen kişi, kurum ya da işletmeler siz bölüm mezunları için yeniden istihdam yaratıyor. Bu anlamda seçmiş olduğunuz işletme bilgi yönetimi bölümü, geleceğin meslek sahiplerini yetiştirmekle birlikte artan istihdam oranları ile de çalışma olanağı yüksek bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
İşletme bilgi yönetimi bölümü, işletmecilik ve yönetim bilgi sistemleri unsurlarından oluşan bütünleşik bir eğitim programı olması sebebiyle disiplinlerarası bir boşluğu dolduracak niteliklere sahip bireyleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu amaçla profesyonel akademik kadromuzla birlikte belirlemiş olduğumuz kaliteli, rasyonel, eleştirel ders içeriklerimiz ve diğer bölümler arası işbirliğimiz çerçevesinde alınan ortak derslerle eğitim-öğretim faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Aynı zamanda işletme bilgi yönetimi bölümü dışından farklı alanlarda uzman öğretim üyeleri ile de öğrencilerimize çeşitli bilgi ve becerileri kazandırmaktayız. Buna ek olarak farklı işletme bilgi yönetimi dgs gibi sınavlarla da diğer okul öğrencilerinin bölümümüze geçme imkanını sağlıyoruz. Sağlamış olduğumuz bu imkanlarla öğrencilerimizin yalnızca kendi alanları ile ilgili bilgi ve becerileri kazanmalarını değil aynı zamanda farklı alanlarla ilgili yeni bakış açılarını görmelerini, farklı fikir ve düşünceleri tanımalarını amaçlamaktayız.
 
Peki işletme bilgi yönetimi bölümü ne iş yapar sorusunun cevabını vermek gerekirse işletme bilgi yönetimi bölümü mezunlarımızın herhangi bir mezunla aynı istihdam alanına sahip olmamaları, işsizlik gibi önemli sorunla karşılaşmamaları için onlara pek çok olanak sunmaktayız. Öğrencilerimizin işletme bölümü formasyon eğitimi ile eğitim alanında ilerlemelerini, işletme bilgi yönetimi kpss gibi sınavlarla da akademik kariyer yapmalarına olanak tanıyoruz. Okulu yalnızca teorik ve pratik bilginin kazandırıldığı bir yer olarak görmeyip, üniversiteler, sanayiler ve çeşitli kuruluşlarla yaptığımız anlaşmalarla okulumuzu önemli bir network alanına dönüştürmekteyiz. Bu sayede öğrencilerimizi bir yandan kuramsal bilgi ile donatırken diğer yandan da iş dünyasının işleyişini yerinde görmelerini ve iş dünyasını tanımalarını sağlamaktayız.
 
Kıymetli öğrenciler tanıdığımız tüm bu imkanlar, oldukça yüksek istihdam olanakları ve Gelişim’li olmanın yarattığı fark ile ortaya çıkan şansınızı çok iyi yerlerde değerlendirebileceğinizi umut ediyorum. Şansınız bol, başarılarınız daim olsun…

Prof. Dr. Orhan İşcan
İşletme Bilgi Yönetimi Bölüm Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01