LOJİSTİK

Genel Bilgiler

Bölümün Amacı

Ulaştırma, tedarik, taşıma gibi önemli fonksiyonları yerine getiren, ülke ve dünya ekonomisinde  önemli bir paya sahip olan Lojistik, yarattığı istihdam oranları ile lokomotif sektör konumundadır. Lojistik Bölümü; ulusal ve uluslararası  firmalarda, lojistik operasyonları alanında  sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikli uzmanlar yetiştirmektedir. Bu amaçla öğrencilerine, taşımacılık, ekonomi, muhasebe, uluslararası ticaret, depolama ve envanter, insan kaynakları yönetimi, ulaştırma politikaları, mesleki İngilizce gibi alanlarda  bilgi ve beceriler kazandırmaktadır.

Bölümün Hedefi

Lojistik Bölümü, akıl ve bilim rehberliğini benimsemiş, analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, lojistik tasarım ve lojistik operasyonları alanında yetkin, ulusal ve uluslararası işletmelerde yenilikçi çözümler üretebilen, mesleki etik ilkeleri prensip edinmiş, profesyonel ve akademik hayatta söz sahibi uzmanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kariyer Olanakları

Lojistik Bölümü mezunları özel ve kamu olmak üzere lojistik ve taşımacılık kuruluşlarında çalışma olanağı bulabilirler. Yaygın iş olanaklarına sahip olan mezunlarımız,  ulusal ve uluslararası üretim ve hizmet firmalarının lojistik bölümlerinde, lojistik hizmeti sunan firmalarda, gemi acentelerinde, gümrük müşavirliklerinde, ithalat ihracat firmaları ile bu firmaların planlama, lojistik pazarlama, satış, yönetim, muhasebe, haberleşme gibi bölümlerinde  proje yöneticisi, uzman, yetkili gibi çeşitli unvanlarla çalışabilirler. Akademik kariyer düşünen mezunlarımız da lisansüstü eğitimine devam ederek bu hedeflerini gerçekleştirebilirler.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Bölüm,  önlisans/lisans programlarına “Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” doğrultusunda kontenjan dâhilinde yatay geçişle öğrenci kabul etmektedir.

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01