LOJİSTİK

Bölüm Başkanı Mesajı

28.05.2018 Pzt 04:37
Sevgili öğrenciler;
 
Lojistik, temel anlamıyla, nakliye, depolama, gümrükleme, ambalajlama, dağıtım gibi fonksiyonları içeren ve yaşamın hemen her alanında karşımıza çıkan önemli bir unsurdur. 21. yüzyılda teknolojik gelişmeler ve küreselleşmenin etkisiyle belirginleşen rekabet olgusu ticaret hayatının önemli dinamiklerinden biri olan lojistik sektörünü pozitif yönlü etkilemiştir. Üretim ve tüketim anlayışındaki müşteri odaklı değişime paralel olarak ürün ve hizmetlerin çeşitliliğinde görülen artış, tedarik zinciri hareketlerini  ulusal ve uluslararası boyutlarda yeniden şekillendirmiştir. Bu açıdan bakıldığında, günümüzde, ülke ve dünya ekonomisinde  önemli bir paya sahip olan lojistik, yarattığı istihdam oranları ile lokomotif sektör konumundadır. Nitelikli insan kaynağı ve sektörün ihtiyaçlarına farklı çözümler üretebilen, yenilikçi yüzlere olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.
  
Lojistik Bölümü olarak, taşımacılık, ekonomi, muhasebe, uluslararası ticaret, depolama ve envanter, insan kaynakları yönetimi, ulaştırma politikaları, mesleki İngilizce gibi alanlarda verdiğimiz disiplinler arası eğitimlerle, siz değerli öğrencilerimizi, analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, lojistik tasarım ve lojistik operasyonları alanında uzmanlaşmış, ulusal ve uluslararası işletmelerde optimal çözümler üretebilen donanımlı bireyler olarak sektöre hazırlıyoruz.
 
Akıl ve bilim rehberliğinde geçirecek olduğunuz 4 yılın sonunda sosyal sorumluluk bilincine sahip, mesleki etik ilkeleri prensip edinmiş, profesyonel ve akademik hayatta söz sahibi mezunlar olmanızı hedeflemekteyiz.
 
Yaşamın her alanında sürdürülebilir başarıyı yakalamanın reçetesinin kaliteli bir eğitim ve sürekli gelişim olduğuna inanıyor ve siz değerli öğrencilerimizi Lojistik Bölümü’nde öğretici bir yolculuğa davet ediyoruz.
 
Dr. Öğretim Üyesi Hilal Kılıç
Lojistik Bölüm Başkanı

 
 
 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01