ULUSLARARASI TİCARET

Bölüm Başkanı Mesajı

28.05.2018 Pzt 10:23

 

Bölüm BaşkanıDeğerli Öğrenciler,
Uluslararası Ticaret bölümü olarak okulumuz, çok yönlü, kaliteli ve profesyonel bir eğitimle öğrencilerimizi küreselleşen dünyaya hazırlıyor, onlarla birlikte, ekonominin, teknolojinin ve bilimin sınırlarını keşfediyor uluslararası ticaret alanını daha da ileriye taşıyoruz. Bizler bilimin ve teknolojinin öncülüğünde sınırlarımızı aşıyor, başarılarımıza yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Siz öğrenci ve öğrenci adaylarımız olarak bu başarıların paydaşları olarak yer etmeniz başarılarımızın en büyüğü olacaktır.

Uluslararası platformlarda ve Türkiye’de tanınırlığı yüksek ve iş dünyası tarafından da oldukça talep edilen bir bölüm olan Uluslararası Ticaret bölümü, yine aynı hedefle, öğrencilerinin uluslararası arenada ve Türkiye’de tanınırlığı yüksek ve iş dünyası tarafından da oldukça tercih edilen bireyler olma yeterliliğinin kazandırılmasını, ekonomiden, bilime, teknolojiden, lojistiğe kadar her alanda analiz yapıp geleceğe yönelik bilgi ve buluşlar üretmek ve bu temeller üzerine yaratıcı, özgün, eleştirel, analitik düşünceye sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda da öğrencilerine mesleki hayatlarında gerekli olacak uluslararası ticaret, mikro ekonomi ve makro ekonomi, muhasebe ve ticaret, finans ve matematik, dış ticaret, işletme hukuku, girişimcilik ve KOBİ yönetimi, yönetim ve organizasyon, müşteri ilişkileri yönetimi, para ve banka, dijital pazarlama, dünya ekonomisi, iş sağlığı ve güvenliği lojistik ve tedarik zinciri yönetimi, çatışma ve kriz yönetimi gibi pek çok alanda detaylı bilgi ve beceriler kazandırmaktır.
 
Uluslararası Ticaret bölümü eğitim ve öğretim programı ile meslek hayatlarına sıkı sıkıya hazırlanan öğrencilerimiz, yalnızca mesleki bilgi ve beceriler donatılmayıp, aynı zamanda sosyal yaşantılarına da hazırlanmaktalar. Çağdaş ilke ve inkılaplar ışığında farklı fikir ve düşünceleri yansıtan evrensel nitelikteki eğitim programımız, öğrencilerimizin demokrasi ve insan hakları temelinde farklılıklara saygılı, çağdaş, gelişmelere ve değişimlere açık, çevresine ve topluma karşı duyarlı, çözüm üretici, analitik ve eleştirel düşünebilen, ahlaki ve etik değerlere bağlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.
 
Bölüm olarak Türk ekonomisi başta olmak üzere dünya ekonomisine katkı sağlayan Uluslararası Ticaret alanına, nitelikli insan kaynağını yetiştirmeye ilk günkü hevesimizle devam edeceğiz. Dünya standartlarında eğitim-öğretim programımız ile bu misyonun baş aktörü olarak Uluslararası Ticaret eğitimi alanında yerimizi siz kıymetli öğrencilerimizle koruyacak, devamlılığımızı başarılarımızla sağlayacağız. 
 
Doç. Dr. Ebru NERGİZ
Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı

 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01