Dr. Öğr. Üyesi Gülgün Çiğdem, Uluslararası Ekonomi Araştırmaları ve Finansal Piyasalar Kongresi'nde

Dr. Öğr. Üyesi Gülgün Çiğdem, Uluslararası Ekonomi Araştırmaları ve Finansal Piyasalar Kongresi'nde

26.12.2019 Per 07:22

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO), Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gülgün Çiğdem, “Inflation-Interest Rates Nexus: A Comparative Analysis For Developed and Developing Countries” isimli çalışması ile 3rd International Economic Research and Financial Market Congress’e katıldı.

IERFM
Finans alanındaki en büyük organizasyonlardan biri olan Uluslararası Ekonomi Araştırmaları ve Finansal Piyasalar Kongresi (IERFM)’nin üçüncüsü Nişantaşı Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Gaziantep’te düzenlendi.

Ekonomi ve finans alanında çalışan akademisyenlerin, piyasa profesyonellerinin ve finans medyasının bir araya geldiği bu uluslararası organizasyona Dr. Öğr. Üyesi Gülgün Çiğdem, son günlerin önemli bir gündem maddesini oluşturan enflasyon-faiz oranı konusunda literatüre katkı niteliğindeki çalışmaları ile katılarak gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler bazında bu iki değişken arasındaki ilişkiyi sorguladı. Değişkenler arasında çift yönlü nedensellik ilişkisini saptayan ve ilgi uyandıran çalışmasına takiben Dr. Öğr. Üyesi Gülgün Çiğdem, ‘Türkiye’de faizi artırmayacak enflasyon oranı ve enflasyonu artırmayacak faiz oranı ne olmalıdır?’ sorusuna yönelik gelecek çalışmaların önemli olduğuna vurgu yaptı.

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01