Gastronorm’da ekşi mayalı ekmek kokusu

Gastronorm’da ekşi mayalı ekmek kokusu

24.01.2020 Cum 09:52

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) Gastronomi (İngilizce) Bölümü, Bakery Chef Mehmet Özbay’ı Gastronorm’da ağırladı.

İGÜ Gastronomi (İngilizce) Bölümü Ekşi Mayalı Ekmek Workshop

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) Gastronomi (İngilizce) Bölümü öğrencileri, Basic Culinary Techniques-I ve Gastronomic Applications-I dersleri kapsamında Gastronorm’da Bakery Chef Mehmet Özbay’ı ağırladılar. Dersin öğretim elemanı Executive Chef Fatih Mehmet Aydın aracılığıyla bölüm öğrencileri ekşi mayalı hamurdan ekmek üretimi atölyesine katılma imkanı elde ettiler. 

 

Bakery Chef Mehmet Özbay; Hilton, Titanic, Edition gibi otellerde tecrübelerini aktarıp birçok tanınmış restoranlara da danışmanlık hizmeti vermektedir. Ekşi mayanın elde edilmesinin zorluğunu, kendi ekşi mayasının üretim sürecini, her ekşi mayanın aynı aroma ve lezzeti veremeyeceğini, ekşi mayalı ekmek üretimindeki püf noktaları öğrencilerimize aktardı. 

 

Bölüm başkanı Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çöp, Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sema Aydın, Doç. Dr. Rehab Ahmed Mohamed Elgamıl ve Arş. Gör. Gizem Hülağa da eğitime katılım gösterdiler. Öğrenciler, eğitim sonrası ekşi mayalı ekmekleri tadarak diğer ekmeklerin aroma ve görünüşlerindeki farklılıkları değerlendirdiler. 

 

Bölüm başkanı Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çöp öğrenciler adına, değerli bilgilerini ve zamanını öğrencilerimizle paylaştığı için Bakery Chef Mehmet Özbay’a; bu etkinliğin düzenlenmesini organize ettiği için dersin öğretim elemanı Executive Chef Fatih Mehmet Aydın’a teşekkürlerini sundu.

 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01