UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU

“İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” etkinliği düzenlendi

“İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” etkinliği düzenlendi

27.11.2019 Çar 10:03

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) Lojistik ve Ticaret Kulübü tarafından “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme ” etkinliği düzenlendi. Sektörden önemli iki ismin yer aldığı bu etkinlikte öğrenciler, sektörün uzmanları ile tanışma fırsatı yakaladı.

ULUSLARARASI TİCARET
Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hilal Kılıç'ın da katılım sağladığı etkinlik kapsamında Yapı Kredi Bankası Şube Müdürü Dr. Abdülhakim Diko ve Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Direktörü Fatma Gamze Kızıloğlu Güç gibi önemli isimler öğrenciler ile deneyimlerini paylaştı. Öğrencilerin katılımının yüksek olduğu bu etkinlikte İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri merak ettikleri soruları alanında uzman kişilere sorma fırsatı yakaladı. Öğrenciler, çalışma alanları ve sektördeki son gelişmeleri uzmanlardan dinledi.

“İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme ” temalı etkinlikte, konuşmacılar sektör temsilcileri ile yeni dönemde insana nasıl yakışır iş gücü istihdamı yapılıyor ve iş gücüne katılım için öğrencilerin kazanması gereken yetkinlikler üzerine değerlendirmeler ortaya koymuştur.
Öğrencilerin kariyerleri için önemli bir etkinlik olduğunu vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Sema Mercanoğlu Erin, “Bu etkinliğin öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdamı aşamasında, yetkinlik alanında sahip olunması gereken vasıflara katkı sağladığını düşünüyorum” dedi.

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01