Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Mesajı

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında 6 bölüm ile eğitim öğretime başladı. İş dünyasında ihtiyaç duyulan alanları, dünyadaki gelişmeleri, yeni ortaya çıkan meslek gruplarını yakından takip ettiğimiz yüksekokulumuzda yıllar içinde yeni bölümler açılmaya devam etti. Bugün gururla söyleyebilirim ki; yüksekokulumuzda 13 bölümde uluslararası standartlarda eğitim verilmektedir. 
 
Bankacılık ve Sigortacılık, Gastronomi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Havacılık Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, Lojistik, Medya ve İletişim, Restorasyon ve Konservasyon, Sosyal Hizmet, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı, Uçak Gövde - Motor Bakım, Uluslararası Ticaret bölümlerinin bulunduğu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Gastronomi Bölümü Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde eğitim vermektedir. 

Her bir bölümün müfredatı üniversitemizin uluslararasılaşma stratejisiyle, kendi alanlarındaki gelişmeleri yakından takip eden profesyonel akademisyenler tarafından titizlikle hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Uygulamalı eğitimleri ile fark yaratan yüksekokulumuz, geleceğimizi oluşturacak genç nesilleri çalıştıkları sektörde başarılı olmalarını sağlayacak pratik ve teori bilgilerle donatmaktadır. Yüksekokulumuzda kuramsal bilgiyi uygulamaya aktarabilen, araştırmacı, yenilikçi, alanında yaşanan gelişmeleri takip etme ve yorumlama becerisi kazanmış, ekip çalışmasına uyumlu, sorumluluklarının bilincinde, etik kurallara saygılı, evrensel değerleri düstur edinmiş, toplum yararını önemseyen, yaratıcı bireyler yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir. 
 
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, öğrencilerin sadece ders programı ile değil, düzenlenen çeşitli etkinliklerle de gelişimine katkı sağlamaktadır. Hem üniversite bünyesinden hem de üniversite dışında çeşitli kuruluşlar tarafından düzenlenen seminer, toplantı, kongre vb. etkinliklere katılan öğrencilerimiz, sosyal ve kültürel olarak gelişmekte, kendilerini ifade etme becerileri ve özgüvenleri artmakta, güncel mesleki bilgiye sahip olmakta ve vizyoner bakış açısı kazanmaktadır. 
 
Bugüne kadar her yıl öğrencilerini daha iyi yetiştirmek için çaba harcayan ve önemli aşamalar kaydeden İstanbul Gelişim Üniversitesi, yeni katılan öğrencilerimizle gelişimini sürdürmeye, daha fazla genci alanında uzman, topluma duyarlı bireyler olarak ülkemize kazandıracaktır. Üniversitemiz, yeni öğrencilerimize öğrenmenin keyfini, öğrendiklerini uygulamanın hazzını yaşayacakları aktif bir yükseköğrenim vaat etmektedir. 
 
Tüm öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
 
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü
Prof. Dr. Hikmet Kavruk


 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01