Yüksekokulumuz Hakkında

Yüksekokulumuz Hakkında


“UYGULAMALI GELİŞİM, HAYATINDAKİ DEĞİŞİM”

 
İstanbul Gelişim Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 2013-2014 Akademik Yılı’nda eğitim ve öğretime başlamıştır. Yüksekokul bünyesinde aşağıda yer alan 13 farklı bölüm bulunmaktadır. Eğitimde hedefin uluslararasılaşma olduğu yüksekokulda yeni bölümlerin açılması için çalışmalar devam etmektedir. 
 
Bankacılık ve Sigortacılık
Gastronomi
Gastronomi (İngilizce)
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Havacılık Yönetimi
İşletme Bilgi Yönetimi
Lojistik
Medya ve İletişim Sistemleri
Mütercim Tercümanlık (İngilizce)
Restorasyon ve Konservasyon
Sosyal Hizmet
Televizyon Haberciliği ve Programcılığı
Uçak Gövde-Motor Bakım
Uluslararası Ticaret 
Yeni Medya ve Gazetecilik


İGÜ olarak, geleceğin lideri olmayı hedefleyen üstün yetenekli gençleri, alanlarında profesyonel öğretim üyeleri ile bir araya getirerek bilime evrensel düzeyde katkıda bulunmayı amaçlamış olup; girişim odaklı, araştırıcı, sorgulayıcı, üst düzeyde ahlaki değerlere sahip, çözüm odaklı ve toplumsal GELİŞİM’e öncülük edecek öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Uygulamalı ve teorik bilgi aktarımının başarıyla gerçekleştirildiği yüksekokulda öğrencilerimize pratikte öğrendiklerini uygulama imkanı buldukları staj programları organize edilmektedir. Her bir bölümün programı alanındaki güncel bilgilere hakim profesyonel ve tecrübeli akademisyenler tarafından hazırlanmakta ve titizlikle uygulanmaktadır. Eğitimine yurt dışında devam etmek ve uluslararası tecrübe kazanmak isteyen öğrenciler, uluslararası öğrenci değişim programı Erasmus ile yurt dışındaki bir üniversitede eğitim alabilmekte, farklı kültürler tanımaktadır.  
 
Misyonumuz
 
Alanında uzmanlık kazandıracak bilimsel bilgiye sahip, öğrendiklerini uygulama becerisi kazanmış, problemi doğru tespit etme ve çözme becerisine sahip, hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte alanında sürekli gelişen güncel bilgiyi yakından takip eden ve kendine entegre edebilen, etik değerlere sahip, vizyoner, farklı görüşlere karşı esneklik kazanmış, alternatif bakış açıları sunabilen başarılı çalışanlar, yönetici adayları ve girişimciler yetiştirmektir. 
 
Vizyonumuz
 
Kaliteli eğitimde sürdürülebilirliği sağlamak, uluslararasılaşma hedefimiz doğrultusunda, eğitimde öne çıkan uluslararası okullarla işbirliği yapmak, ortak projeler geliştirmek ve uygulamak, dünyada başarılarıyla tanınan okullar arasında yer almak, bilime verdiği katkı ve yetiştirdiği öğrencileriyle adından bahsettirmek. Örnek eğitim modeli ile Türkiye’nin ve dünyanın gelişime ivme kazandıracak  bireyler yetiştirmek, etkin bir şekilde kullanılan üniversite – sanayi işbirliği ile gerçekleştirilen projelerle ülkemizi gelişmişliğine katkı sağlamaktır. 
 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01